Setkali jsme se s MM

Mgr. Daniela Kozůbková

• Mgr. Kateřina Šebestová

Pod monogramem v nadpisu si asi každý představí jinou slavnou osobnost, tak zkusme začít nápovědou:

Setkali jsme se s MM už jen díky jeho knihám.

Stále Vás napadá mnoho možností? Zkusme tedy nápovědu č. 2:

Setkali jsme se s MM jen díky jeho knihám a televizním seriálům pro děti.

Ještě nejste rozhodnutí? Poslední nápověda je tedy určena pro Vás:

Setkali jsme se s MM jen díky jeho knihám a televizním seriálům pro děti, a to nejen hraným, ale také animovaným.

Ano! Podařilo se Vám uhodnout Miloše Macourka! Jeho nejznámější knihu o Machovi a Šebestové poznávají všichni už v dětství díky Večerníčku a seriály o Arabele nebo o Létajícím Čestmírovi prý poznají i v Itálii.

Nás druháky však nejvíce očarovaly obyčejné předměty, kterým dal pan spisovatel M. Macourek tolik kouzla a tajemna …

Příjemný hlas paní knihovnice při čtení pohádky o kousavém svetru malé Kateřiny všechny upoutal. Snad i více než milé vyprávění pana herce Nárožného z CD o léčbě angíny chlapce Horáčka. Do jeho uzdravení se zapojili „lékaři“ Mach a Šebestová.

Děkujeme za pozvání dne 16. 1. 2023 do Městské knihovny v Bruntále a těšíme se na další knihovnické setkání.